venüs retrosu nedir

2018 Venüs Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

2018 yılında gerçekleşecek olan Venüs Retrosu, 41 günlük bir sürece yayılacak. Bu retronun doğru bir şekilde değerlendirilmesi için 2 bölümde incelemek gerekiyor. Öncelikle bu süre 5 Ekim 2018 tarihinde başlayıp 16 Aralık 2018 tarihinde sona erecek…

Venüs Retrosu nedir?

18 ayda 1 kez gerçekleşen ve yaklaşık olarak 6 hafta boyunca yavaşlama hareketini gerçekleştirmesiyle bilinmektedir. Venüs Gezegeninde meydana gelen bu yavaşlama, yeryüzünden bakıldığı zaman gezegenin sanki geri gidiyormuş gibi görünmesine yol açar. Venüs gezegeninde meydana gelen dönüş hızı yavaşlaması “Venüs Retrosu” olarak adlandırılmaktadır.

Venüs Retrosu Etkileri

Bu retroda, 3 temel konunun etki altında olduğu görülmektedir. Bunlar;

  1. İkili ilişkiler – aşk,
  2. Finansal ve mali konular,
  3. Diplomatik ilişkiler

İkili ilişkiler ile aşk,

Özellikle bu retro ikili ilişkiler ve aşk konusunda etkilerini çok belirgin bir biçimde göstermektedir. Eski ve kapanmamış olan ilişkiler bu zaman dilimi içerisinde yeniden canlılık kazanabilir. Ayrılmış olan ya da birbirlerinden uzaklaşmış olan çiftler bu süreç içerisinde yeni adımlar atmaya çalışabilir. Ancak çoğu retroda olduğu gibi gerçekleşecek olan bu retroda da özellikle yeni başlangıçlar ve yeni adımlar atılmasına sıcak bakılmamaktadır.

Finansal ve mali konular,

Finansal konularda, retro süresince yeni kararlar alınmaması gerektiğine özellikle dikkat edilmelidir. Her retroda olduğu gibi bu retroda da ciddi ve keskin kararların alınması olumlu sonuçlar getirmemektedir. Bu nedenle bu süreç içerisinde, yalnızca değerinden çok düşük mal alımı gerçekleştirilerek ciddi kazanç sağlanabileceği söyleyebilmektedir.

Ancak bu süre zarfında çok zorda kalınmadığı müddetçe bir mal ya da mülk satışı gerçekleştirilmemesi gerekmektedir.

Diplomatik ilişkiler

Özellikle gerçekleşecek olan bu retro süresince şirketler arası antlaşmalar başta olmak üzere büyük çaplı antlaşmaların yapılmasına pek olumlu bakılmamaktadır. Ancak var olan sözleşmelerin yenilenmesi ya da daha önce kararlaştırılmış ve çok kesin olan antlaşmaların gerçekleştirilmesine olumlu bakılabilmektedir. Aksi halde antlaşmaların bu retro içerisinde olumsuz olacağı ve taraflar arasında sorunlar çıkacağı ön görülmektedir.

2018 Venüs retrosu

2018 Venüs retrosu burçlar üzerinde ciddi etkileşime yol açacak.

Venüs Retrosu içerisinde yapılmaması gerekenler

  • Güzellik konusunda yeni adımlar atılmamalıdır. Yani, estetik işlemler ve bakım uygulamalarının yapılmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu süreç içerisinde gerçekleştirilecek olan uygulamalardan istenen sonuç ve verim tam anlamıyla alınamamaktadır.
  • İlişkiler konusunda yeni ve radikal adımlar atılmamalıdır.
  • Maddi alanlarda ciddi yatırımlar yapılmamalıdır.

Venüs Retrosu burçlara etkileri

2018 yılında gerçekleşecek olan Venüs Retro hali, etkisini ilk olarak Akrep burcu üzerinde başlatıp, son etkilerini ise Terazi burcunda gösterecek.

Koç burcu; Özellikle 5 Ekim ile 21 Ekim içerisinde borca girilmemesi gerekmektedir. Var olan borçların bile ödemesi bu dönemde çok zorlayıcı olabilir. Sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir dönem olup, ertelenmiş olan operasyonlar bu dönemde ortaya çıkabilir. İkili ilişkiler konusunda da dikkatli olmak yararlı olacaktır.

Boğa burcu; İkili ilişkilerde alttan almak bu dönem içerisinde yapılabilecek en mantıklı hareket olacaktır. Geçmişte yaşanan sorunlar bu dönemde daha sık ortaya çıkacağı için çözüm açısından bu dönem yararlı olacaktır.

İkizler burcu; İş arkadaşları ve günlük hayattaki arkadaşlarla daha sağlam ilişkiler kurulması, bu süreçte büyük önem taşımaktadır. İkili ilişkiler ise retronun son yarımında kendisini daha fazla hissettireceği için duygusal dengenin doğru kurulmasına dikkat edilmelidir.

Yengeç burcu; Hane içerisindeki tartışmaların alevlenmemesi için bu dönemde konulara daha sakin yaklaşmak gerekmektedir. Özellikle elektronik eşyaların kullanımında da dikkatli olunmalıdır.

Başak burcu; Gelir akışında bir yavaşlama olacağı için bu dönemde fazla harcama yapılmamasına dikkat edilmelidir. Yeni arkadaşlık ilişkilerinde de hızlı davranmamak yararlı olacaktır.

Aslan burcu; Sosyal faaliyetlerde bu dönem içerisinde bir parça durulmaya gidilmesi, daha sağlıklı iletişim kurmak açısından önemli. Yine bu burçtaki bireylerin de bu süre zarfında harcamalarına dikkat etmesi gerekmekte.

Terazi burcu; Bu burçta yer alan kişilerin gelirlerindeki azalma ve sağlık sorunlarına karşı temkinli olması gerekmektedir. Bu dönem çevrenizden destek alma konusunda daha ılımlı olmak gerekmekte.

Akrep burcu; Bireysel ve çoğul ilişkilerde çok verim alınamayacak bir dönem içerisine girildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle gerek bireysel gerekse de çoğul ilişkiler için zorlama ve düzeltme çabasına gidilmemeli, retro sürecinin bitmesi beklenmelidir.

Venüs Retrosu burçlara etkileri

Yay burcu; Bu süreçte saklı olan duygular açığa çıkabilir. Bu  nedenle sakin olmakta ve ılımlı tepkiler vermekte yarar var. Ayrıca eski dostlarla yeniden güzel iletişimler yakalanabileceğine dikkat edilmeli

Oğlak burcu; Yeni bir kariyer başvurusu yapılacaksa retro bitimi beklenmelidir. Motivasyon kaybının retro kaynaklı olduğu akıldan çıkarılmamalı, yok yere depresif ruh haline girilmemelidir.

Kova burcu; İş hayatında yükselme sürecindeyseniz bu retronun geçmesini beklemeniz gerekmektedir. Çünkü bu süreçte gerek iş gerekse ikili ilişkilerde yavaşlama ve gerileme söz konusudur.

Balık burcu; Uzak mesafe yolculukları, hukuksal sorunlar bu dönem içerisinde karşılaşılabilecek olan durumlar içerisinde görülmektedir. Ruhsal manada yıpratıcı olan bu dönemin geçici olacağı unutulmamalıdır.

Ağustos ayında geride bıraktığımız Merkür Retrosu hakkında detaylı bilgiye “Merkür Retrosu Nedir? Burçlarar Etkileri Nelerdir?” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir