Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? İslamda Yeri Var Mı?

Beden dışı deneyim şeklinde adlandırılan astral seyahat, içerisinde bulunduğumuz zaman diliminde çok sayıda bireyin ilgi odağında bulunmaktadır. Konu ile ilgili çok sayıda kaynak olmasına karşın, bu teknik uygulanmadan evvel doğru bilgilendirme ve yönlendirme alınmalıdır.

Astral seyahat nedir?

Bu seyahat, okültizm kapsamı ve teozofi kapsamında yer alan özel bir kavramdır. Bahsi geçen bu kavramsal anlayış; parapsikoloji olayına inanan bireylerin esir beden ya da astral beden şeklinde tanımlanır. Bu şekilde adlandırılan bedenin, ince madde biçiminde gösterilen maddelerden meydana geldiği söylenmektedir. Seyahat ise bu bedenle gerçekleştirilmektedir.

Bu seyahat bireyin bilinci tamamen yerindeyken, fiziksel açıdan bedeninin dışında ve bulunduğu konumun dışındaki konumlarda ortaya koyduğunu ifade ettiği süreçtir. Bu olayın beden dışı deneyimler içerisinde daha özel olması, bireyin iradesi dahilinde gerçekleşmesinden kaynaklanmaktadır.

Astral seyahat, ruhun bedenden kopmadan yükselmesidir.

Bedenden ayrılan ruhun ayrılmış olduğu bedenle ilişkisini bitirmeksizin başka boyuta yolculuk etmesidir. Bu seyahat, beden üzerinde belli faaliyetler gerçekleştirir. Tüm yük hiçbir zaman tam manasıyla zihinde değildir ve seyahatin tüm etaplarında ruhun da kendine has görevleri bulunur.

Astral seyahat mutlaka doğru tekniklerle yapılması gereken bir eylemdir.

Nasıl yapılır?

Bu konuda savaş teknikleri geliştirdiği öne sürülen Amerika Birleşik Devletleri, bahsi geçen bu seyahati yapma konusunda teknikler geliştirmiştir. Tekniklerinden bir kaç tanesi:

Gevşeme: Bu seyahati gerçekleştirebilmek için doğru bir rahatlama sağlanmalıdır.

Uygulama: Uygulama konusunda seyahat gerçekleştirilmek isteniyorsa mutlaka konusunda uzman olan kişilerden bilgi ve yönlendirme alınmalıdır. Bu nedenle yazımızın bu kısmında, konuyla ilgili bilgi vermeyi doğru bulmuyoruz.

Astral seyahat teknikleri

Konsantre olmak ve de gevşemek adına kullanılabilecek olan bir dizi teknik içerir. Bunlar:

  1. Nefes tekniği
  2. Gevşeme tekniği
  3. Korunma ve de imgeleme tekniği
  4. İp tekniği
  5. Karanlık hücre tekniği

Astral seyahat, sağlık sorunlarına yol açabilir.

Astral seyahat neden yapılır?

Bu seyahat bireysel bir tecrübedir. Bireyin kendi bedeni ile ilgili yeni bilgiler edinmesi ve ruhunu kontrol edebilmesini konu alır.

Astral seyahat zararları

Bu seyahat zararlarının olup olmadığı tartışılan bir konudur. Fakat net bir şekilde kalp hastaları, tansiyon hastaları, psikolojik rahatsızlıkları bulunan bireylerin, bu tip yönelimlerde bulunmaması gerektiği söylenebilmektedir.

Bu seyahat epileptik nöbetleri, depresyon ve anksiyete durumlarının ortaya çıkmasına ya da var olan durumun kötüleşmesine yol açabilir.

Astral seyahat gerçek mi?

Bu seyahat, yaklaşık olarak 3 bin 500 sene öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir. Geçmişe bakıldığında bu seyahatin yapıldığı fakat bireysel bir tecrübe olduğu için gerçek olup olmadığı net olarak ortaya konamamıştır. Fakat içerisinde bulunduğumuz yüzyılda oldukça popüler olan bir konudur.

Astral seyahat bireysel tecrübedir.

Astral seyahat deneyimleri

  • Birey ilk etapta etrafının karanlık olduğunu fakat hemen sonrasında aydınlandığını ifade etmektedir. Karanlığı ve aydınlığı çok rahat seçebildiklerini söylemektedir.
  • Renkleri daha canlı ve daha parlak gördüklerini söylemektedirler.
  • Karanlık olan odadaki objeleri bile, aydınlık ve çok net bir şekilde gördüklerini anlatmaktadırlar.
  • Bu seyahati gerçekleştirenler deneyim süresi hakkında çok net bilgi verememiştir. Yaklaşık olarak 5 dakika ile 2 saat aralığında olduğu söylenmektedir.
  • Kimileri bulundukları bedenden çok uzaklaştıklarını ifade ederken kimileri ise bedenlerine daha yakın bir alanda dolaştıklarını söylemişlerdir. Bunların tamamı bireysel deneyim ve gözlemlerden oluşmaktadır.

Yazımızın Görme Engelliler için hazırlanmış sesli versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir