Baki Özilhan

Baki Özilhan Kimdir? Televizyon ve Radyo Programları

Baki Özilhan kimdir? Televizyon ve radyoda yapmış olduğu programlar nelerdir? Baki Özillhan hayatına dair bütün detaylar.

Gazeteci Baki Özilhan, kalp krizi nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybetti. Özilhan, uzun yıllar boyunca, TRT dahil çeşitli basın kuruluşlarında görev almıştır, 2005-2015 seneleri arasında CHP Genel Başkanlık bünyesinde İletişim Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Özilhan, 71 yıllık hayatında çok sayıda görevde faal bir şekilde çalışmıştır.

Baki Özilhan kimdir?

Baki özilhan 1947 senesinde doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bırakmak mecburiyetinde kalmıştır. Ardından iş hayatına atılmıştır.

Meslek hayatı

Baki Özilhan, çalışma hayatına 1980 yılında TRT bünyesinde başlamıştır.  Anadolu Ajansı’nın Radyo Tv bölümünde genel müdür olarak çalışmıştır.

2000 yılında döndüğü TRT’de beş sene boyunca başarılı programlar hazırlayıp sunmuştur.

2000-2005 yılları içerisinde, TRT bünyesinde yayımlanan 2 adet televizyon programı hazırlamıştır. Ayrıca hazırlamış olduğu bu iki programın sunuculuğunu da kendisi gerçekleştirmiştir.

2005-2015 seneleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Özilhan, UBA’da kesintisiz bir şekilde 14 sene Genel Müdürlük görevi ile Genel Yayın Yönetmenliği görevini gerçekleştirmiştir.

Baki Özilhan

Baki Özilhan, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Özilhan daha sonra yeniden televizyon kanalında program yapmaya başlamıştır. Vefatına kadar devam etmiş olduğu programı ise “Sansürsüz Sohbet” adındaki televizyonda yayımlanan programdır.

Özilhan, Basın Konseyi kurucusudur.

Üye olduğu kuruluşlar

Özilhan, hayatı boyunca çok sayıda kuruluşun üyeliğinde yer almıştır. Aynı zamanda Özilhan’ın onur ödülü de bulunmaktadır. Değerli gazeteci merhum Özilhan’ın üyeliğinde yer aldığı kuruluşlar:

  • Yüksek Kurul üyeliği
  • Onur Kurulu üyesi,
  • Sarı Basın Kartları Komisyonu üyesidir.
  • Özilhan, TGC’nin Ankara Temsilcisi görevinde de yer almıştır.

Özilhan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Onur ödülü bulunmaktadır. Özilhan, 20 Ocak 2018 tarihinde “Sansürsüz Sohbet” adlı televizyon programında Ulusal Kanal’da görev alarak ekranlara geri dönmüştü.

Vefatı

71 yaşında olan Baki Özlilhan, sabah saatinde ,evinde geçirmiş olduğu kriz sonucu hayatını kaybetmiştir. Kalp krizine müdahale edilemeyen Özilhan vefat etmiştir. Ankara Gazeteciler Cemiyeti içerisinde de üyeliği bulunmaktadır. Özilhan’ın cenazesi 25.08.2018 tarihinde cumartesi günü, Çankaya Oran’da yer alan Pir Sultan Abdal Cemevi tarafından gerçekleştirilecektir. Cenaze töreni saati ise 16:00’dır. Özilhan’ın cenaze töreni tamamlandıktan sonra Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir.

Yakın zamanda vefat eden Güngör Uras hakkındaki yazımıza Güngör Uras Kimdir?” başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yazımızın Görme Engelliler için hazırlanmış sesli versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir