Bayram Tatili İçin Şahane Tatil Programı

Bayram tatili için henüz bir tatil programı hazırlığı yapmadıysanız, sizin için hazırladığımız yurtiçi ve yurtdışı tatil önerilerimizi değerlendirebilirsiniz. İşte bayram tatili 2019 yılı için seçtiklerimiz..

İlk olarak bayram tatili ne zaman 2019 yılı bu sene yaz mevsimine denk geldi. Ne zaman bayram tatilleri yaz mevsimine denk gelse tatil sezonu daha da bir fazla canlanıyor. 2019 yılı içerisinde Kurban Bayramı, 10 Ağustos arife ile başlıyor. Ancak şuan için Kurban bayramının 9 gün olup olmayacağı ile ilgili bir resmi bir karar yok.

Yazı içerisinde size sunduğumuz tatil önerilerimizi isterseniz yıllık izninizin 2 gününü kullanarak 9 gün yapabilirsiniz. Dilerseniz de 4-5 günlük kısa kısa tatil programı şeklinde hazırlayabilirsiniz. Bu tamamen size ve izin durumunuza kalmış.

Bayramı tatili önerileri

Bayram tatili için gideceğiniz ülkenin haritasını yanınıza alın.

Bayram tatili için gideceğiniz ülkenin haritasını yanınıza alın.

Tatil planlarınızı deniz, kum ve güneş üçlüsünün dışında kamp tatili şeklinde yapmak isterseniz ilk defa kamp tatili yapacaklar için ipuçları yazımıza bakabilirsiniz.

Yurtiçi tatil programları

Yunan Adaları bayram tatili için tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Yunan Adaları bayram tatili için tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

Tatil dediğin yurt içinde olup, deniz, kum ve güneş eksik olmaz diyorsanız Akdeniz bölgesini rahatlıkla seçebilirsiniz.  Akdeniz bölgesi bu aşamada sizin için uygun olacaktır. Antalya her yaştan insana tatili doyasıya yaşatan eğlence alanları, kum plajları ile tatilcilerin adeta gözdesi. Özellikle Side, Belek ve Alanya tatil için ideal seçimler olacaktır.

Bayram tatili otelleri tıklım tıklım dolduran turistleri göz önüne alıp, rezervasyonunuzu erken yapın.

Ege Bölgesinin harikalarından olan Çeşme, Bodrum ve Kuşadası, Akdeniz’i istemeyenler için güzel bir seçim olacaktır. Sörf turizminin ve kültür turizminin oldukça yaygın olduğu Ege bölgesinde tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

Tatilinizi birden fazla etkinlikle çeşitlendirebilirsiniz.

Tatilinizi birden fazla etkinlikle çeşitlendirebilirsiniz.

İstanbul’a yakın Ayvalık, Bozcaada ve Asos oldukça popüler tatil yerlerindendir. Lezzetli yemek yerleri ve Cunda adası ile popüler olan Ayvalık, İstanbul’a yakın olmak isteyenler için doğru bir seçim olacaktır.

Tropik bir göl olan Salda gölü ise son yıllarda oldukça popüler. Muhteşem beyaz kumları ve turkuaz mavisi suyuyla adeta tropikal bir ortama sahip olan Salda Gölü, oldukça fazla talep görüyor. Sit alanı olan bu yer Denizli ile Antalya arasında yer alıyor.

Yurtdışı bayram tatili programları

Kamp tatili sevenler için ortak kamp alanları.

Kamp tatili sevenler için ortak kamp alanları.

Öncelikle bayram tatili yurtdışı turları yapmak isteyenler için önemli noktalara değindiğimiz, Dünyayı gezmek isteyenler için önemli ipuçları yazımızı okuyabilirsiniz.

Bayram tatili yurtdışı turları ile tatilini eğlenceli hale getirmek isteyenler için çok güzel turlar bulunmakta. Öncelikle Çeşme’nin karşısında yer alan Sakız Adası, yoğun ilgi gören adalar içerisinde. Yunan Adalarına girebilmek için 3 gün öncesinden başvuru yaparak günlük vize alabilirsiniz. Yunan Adalarından Midilli, Thasos gidilebilecek tatil yerleri olarak sizleri bekliyor.

Tatil zihni dinlendirmelidir.

Tatil zihni dinlendirmelidir.

Vize olmaksızın eğlenmek ve yeni bir şeyler öğrenmek isterseniz Kültür turu yapmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Avrupa seyahatlerinde ön planda olan Belgrad, Saraybosna, Sırbistan, Ukrayna sıklıkla tercih edilmekte olup, yurtdışı seyahatiniz için buraları seçebilirsiniz..

Ancak yurtdışı seyahatlerine doğru bir bütçe planlaması yapılarak çıkılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir