Diş dövmesi Tattoooth Trendi Hızla Yayılıyor

Günümüz gelişen teknolojisi, birbirinden farklı akımların ortaya çıkmasını sağlıyor. Tattoooth adı verilen diş dövmeleri ise oldukça trend. İşte diş dövmesi “Tattoooth” hakkında merak edilenler.. 

Diş dövmesi nasıl yapılır?

Diş dövmesine karar verdikten sonraki ilk aşamada bireyin dijital ölçüleri alınarak kaplaması ya da kaplamaları hazırlanmasıdır. Bu kaç dişe dövme istediğine göre değişiklik gösterir. Ardından konunun uzmanı olan kişi kaplamayı üretir ve kaplamaya işlenmesi istenen dövme aktarılır.  

Diş dövmesi tedavisi bireyin mevcutta bulunan kaplama dişlerinin üstüne yaprak porselen uygulamasıyla eklenebilir. Aynı şekilde kaplamalara da bu diş dövmeleri yapılabilmektedir. 

Diş dövmesi günümüz trendleri arasında oldukça popülerdir

Diş dövmesi günümüz trendleri arasında oldukça popülerdir

Uygulamanın en can alıcı noktası ise, uygulama sonrasında eğer ki dövmeden sıkılırsanız kolaylıkla diş hekiminizden silmesini isteyebilirsiniz. Kalıcı dövmeler silinemeyen dövme tipidir. Ancak Diş kaplaması tekniği ile hazırlanan ya da kaplama dişin üzerine doğrudan uygulanan bu dövmeler kolayca silinebilir.

Diş üzerine istediğiniz logo, emoji, harf ya da fotoğrafın dişinize aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulama eğer kendi dişinize yapılacaksa doğrudan kaplama diş üzerinde çalışma yapılırken, kaplamaya uygulanacaksa kaplama üzerinde dövme işlemi gerçekleştirilir. Diş dövmeleri günümüzde oldukça popüler olan trendler arasındadır.

Diş Dövmesi Yapımı Ne Kadar Zaman Alır?

Diş dövmesinin yapım aşaması kaplama ve uygulanması istenen motife göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak 2 ila 3 gün içerisinde verilen modelin kaplama diş ya da kaplama üzerine işlenmesi tamamlanmaktadır.

Diş Dövmesi Hangi Dişlere Yapılabilir?

Tattoooth adı verilen bu dövme türü diş hekiminin muayene sonucunda uygun gördüğü her dişe uygulanabilir.  Uygulamanın kararında diş hekiminin rolü çok önemlidir.

Her Motif Diş Üzerine Yapılabilir mi?

Bireyin istediği her desen, model, emoji ya da harf rahatlıkla kaplama ya da diş üzerine uygulanabilir. Bu uygulamada seçim tamamen size aittir. 

Diş Dövmesi Tattoooth Can Acıtır Mı?

Birey uygulama esnasında herhangi bir acı ile karşı karşıya kalmaz. Dövme kaplama üzerinde çalışıldığı için ağrı duyusu yoktur. Ağız içerisinde bir çalışma gerçekleştirilmez. Fakat diş hassasiyeti olan kişilerin mutlaka uygulamadan önce durumunu belirtmesinde yarar vardır.

Diş Dövmesi İstenildiği Zaman Silinebilir mi?

Bu dövme istenildiği zaman diş kaplaması üzerinden silinebilir. Bunun işlemde diş kaplamasının, diş üzerinden çıkarılmasına gerek yoktur. Silinme aşaması ise cilt dokusu üzerine uygulanan dövmelere oranla çok daha basittir. Ağız içerisinde, dövme olan diş kaplaması üzerinde törpüleme işlemi yapılarak dövme silinir. Ardından cilalama yapılarak, doğal görünümlü diş elde edilir.

Tattoooth Kalıcılık Durumu Nasıldır?

Porselen malzeme üzerinde hazırlandığı için bu dövme kalıcıdır ve çıkmaz. Bu nedenle ilk günkü gibi güzelliğinden hiç bir şey kaybetmez. Siz vazgeçip sildirene kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir