Gamze Estetiği

Gamze Estetiği Nedir? Kimlere Uygulanabilir? Aşamaları

Kişiyi sempatik gösteren en önemli unsurlar bakışlar ve mimiklerdir. Bazı bireyler doğuştan gamzeli doğarken bazında sonradan bulunmaktadır. Güzel bir gülüş isteyen kadınlar kadar erkeklerde adı geçen estetiği tercih etmektedir. Gamze Estetiği nedir? Kimlere uygulanabilir? Aşamaları ve riskleri hakkında detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Gamze nedir?

Yüz çevresinde bulunan kasın işlevini kaybetmesi sonucu meydana gelen oluşumdur. Gamzenin her ne kadar yüz bölgesin oluştuğu bilinse de vücudun farklı bölgelerinde de oluşabilmektedir.

Gamze estetiği nedir?

İstenilen bölgedeki kaslara cerrahi müdahale ile zarar vererek, o bölgedeki dokuların işlevini yerine getirememesi işlemidir. Bu sayede kişi, daha sempatik bir görünüme kavuşmaktadır. Bu estetik, yüzün her iki bölgesine uygulanabilen bir operasyondur.

Gamze estetiği kimlere yapılabilir?

Dileyen herkes bu estetik operasyonunu geçirebilir. Her ne kadar kadınların büyük çoğunluğu daha sempatik bir gülüşe sahip olmak isteseler de erkekler de adı geçen operasyonu yaptırmak istemektedir. Kadınlar yanak estetiğini tercih ederken erkelerde sıklıkla çene estetiği operasyonunu tercih etmektedir.

"<yoastmark

Gamze estetiği aşamaları nelerdir?

Çiğneme kaslarının normalden az çalışması sonucu bu görüntü oluşmaktadır. Dikkat çekici bir yüze sahip olmak isteyen kişiler için  operasyon süresi 15 dk ile 1 saat arasında değişiklik göstermektedir. Yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanır. İstenirse her iki yanağa estetik uygulanabilir. Estetik ameliyatı evvelinde, hasta ve doktor, gamzenin yapılacağı bölgeyi ya da gölgeleri tespit etmelidir. Daha sonra bölge işaretlenir. Lokal anestezi sonrasında, ağzın iç kısmından alınan yanak kası sayesinde, dokunun işlevi azaltılır. Kesi atılan bölgeler dikilerek operasyon tamamlanır. Ortalama 30 dakika süren estetik ameliyatı sonrası, hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir. Birkaç gün yumuşak gıdalarla beslenmek, ağız içerisinde bulunan kesinin hızlıca iyileşmesine yardımcı olacaktır. Operasyon sonrasında ilk 1-2 gün, yanak bölgesinde ağrı ve şişlik hissedilmesi beklenen bir durumdur.

Gamze estetiği sonrası eski hale gelinebilir mi?

Kişi geçirdiği bu ufak operasyonundan sonra, küçük bir operasyon ile dilediği zaman eski haline dönebilir. Bazı bireylerde gamze estetiği sonrası yüzde çekici bir hava oluşurken bazılarında da güzel olmayan bir görüntü oluşabilmektedir. Bu yüzden operasyon sonrasında hasta dilediği gibi durumu ilk haline döndürülmesini talep edebilir.

Gamze estetiğinin riskleri nelerdir?

Her estetik operasyonunda olduğu gibi, bu operasyonun sonrasında da oluşabilecek komplikasyonlar bulunmaktadır. Hastanın enfeksiyon kapma ve kanama riski vardır. Oluşan bu terslikler, ilaç tedavisi yardımıyla giderilebilmektedir. Hastanın bu tarz aksiliklerle karşılaşma olasılığı az olmasına rağmen, karşılaşabilme durumununda düşünülmesi gerekmektedir.Kişi, gamze estetiği yaptırmaya karar verdikten sonra, mutlaka konusunda uzman bir hekim ile görüşmelidir. Görüşme süresince, hekim operasyonun tüm sürecini hastaya anlatmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir