Köpüksüz Şampuan Saçlarda Gerçekten Etkili Mi?

Güzellik dünyasında bir başka yenilikle karşı karşıyayız. Son dönemde yeni saç bakım ürünlerinden biri olan köpüksüz şampuanları daha fazla duymaya başladık. Saçın köpük olmadan yıkanması oldukça ilginç. Peki, köpüksüz şampuan nedir ve ne işe yarar?

Köpüksüz şampuan nedir?

Kullanmış olduğumuz şampuanlar su ile temas ettiğinde köpürür ve ortaya çıkan bu köpükle yıkama esnasında saç derisini ve saç tellerini temizler. Günümüzün trendlerinden olan köpüksüz şampuanlar ise adından da belli olduğu üzere suyla temas etse bile köpürmeyen ve saçları köpüksüz bir şekilde temizleyen şampuan çeşididir.

"<yoastmark

Fakat köpüksüz şampuanların saçı ve saç derisini yeteri kadar temizlemediği düşünülmemeli. Aksine köpüksüz şampuanlar saç tellerini ve saç derisini nazik bir biçimde temizliyor. Bu esnada saça ve saç derisine gereken bakımı ve beslemeyi de başarıyla gerçekleştiriyor.  Özellikle de kuru saçlar üzerinde çok başarılıdır.

Köpüksüz şampuan kullanmanın faydaları nelerdir?

Bu şampuanlar, canlılığını kaybetmiş, kuru ve bakıma ihtiyacı olan saçlar için doğru ürünlerden bir tanesidir. “Saçlarım artık cansız, yıpranmış halde görünüyor” diye düşünenler için saçların köpüksüz şampuanlarla temizlenmesi oldukça etkili. Çünkü bu bahsi geçen şampuanlar saç dokusunu nazikçe ve yumuşak bir biçimde temizleyip onları besliyor.

Bu şampuanlar sahip oldukları içerikler sayesinde suyla temas ettiğinde köpük oluşturmayan yapısı ile saçın doğal yapısına hiç bir şekilde zarar vermeden, onu kurutmadan temizliyor. Saçlar hassas bir şekilde temizlendiği için eskisinden daha canlı ve daha sağlıklı bir görünüm elde ediliyor. Aynı zamanda bu şampuanlar saça bakım uyguladığından saçlar parlayıp, kolay bir şekilde taranıyor.

"<yoastmark

Kimler köpüksüz şampuan kullanmalıdır?

Peki, esas akıllardaki soru köpüksüz şampuanlar kimler için uygun? Köpüksüz şampuanlar özellikle bakıma ihtiyacı olan, yıpranmış, ısıl işlem görmüş, kuru ve boyalı saçlarda kullanıma uygundur. Çünkü, kuru, boyalı ve de yıpranmış saçlar oldukça hassaslaşmış oldukları için yapılan müdahalelerin narin olması ve saçı beslemesi gerekir. İşte bu nedenle, köpüksüz şampuanlar bu tip saçlarda çok başarılı sonuçlar vermektedir. Saçları yıpratmadan narin bir şekilde derinlemesine temizlerken, saça ihtiyaç duyduğu doğru bakımı da yapıyor.

"<yoastmark

Köpüksüz şampuanlar gerçekten etkili midir?

Neredeyse hepimiz saçlarımızı yıkarken ne kadar şampuan kullanırsak o kadar temiz olacağını düşünüyoruz. Hatta bunun yanında ne kadar köpürürse bir şampuan, o kadar iyi ve başarılı bir temizlenme sağladığına inanıyoruz. Yapılan araştırmalar ise bu durumun doğru olmadığını işaret ederken bunun yanında köpürmeyen şampuanların saçları etkili bir biçimde temizlediğinin de altını çiziyor. Köpüksüz olan şampuanlar saç derisine nazik davrandığı gibi saç tellerine de aynı narin davranışları sergiliyor. Saçlar yıkandıktan sonra temiz ve daha canlı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir