merkür retrosu

Merkür Retrosu Nedir? Burçlara Etkileri Nelerdir?

Gezegenlerin hareketlerinde meydana gelen yavaşlamalar, farklı gezegenleri de etkilemektedir. İçerisinde bulunduğumuz dönem olan Merkür retrosu, Merkür gezegeninde ki yavaşlamadan kaynaklıdır.

Merkür retrosu nedir?

Bir gezegenin, gerçekleştirmiş olduğu geri harekete (retro) denir. Gezegenin aslında yörüngesinde gerçekleştirmiş olduğu dönüşte meydana gelen yavaşlama durumu dünyadan bakıldığın zaman, sanki geri gidiyor  gibi görünmesine yol açar. Bir gezegenin dönüşünde meydana gelen yavaşlama astroloji bilimi içerisinde dinlenme ya da yerinde sayma olarak karşılık bulmaktadır. Bu yüzden gezegenin yönetmiş olduğu alanlar ve aktiviteler başarılı bir şekilde çalışamaz. Sonuç olarak ortaya kargaşa ve karmaşa çıkar.

merkür retrosu

Merkür retrosu 20 Ağustos itibariyle sona erecektir.

Merkür retrosu yılda iki ya da üç kez gerçekleşebilir. Merkür bir  iletişim gezegeni olduğundan dolayı hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Fakat Merkür gezegeninin yönetmiş olduğu alanlar yalnızca iletişim konuları olmayıp düşünce, teknoloji yazılı kaynaklar, ticaret ve seyahat konularında da etkilidir.

Yani Merkür retrosu gerçekleştiği zaman bu konularda aksaklıklar ve karışıklıkların ortaya çıkma ihtimali çok yüksektir.

Merkür retrosunda neler yapılmamalı?

Merkür retrosunun ortaya çıkarabileceği olumsuzluklardan ciddi şekilde etkilenmemek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu dönemlerde yapılmaması gerekenler:

  1. Yeni bir işe başlanmamalıdır.
  2. Yeni anlaşmalar ya da sözleşmeler bu dönem içerisinde olumlu sonuçlanmayabilir. Bu nedenle özel ve önemli konuların bu tarihler arasında seçilmemesine özen gösterilmelidir.
  3. Elektronik eşyalar bu dönem içerisinde alınmamalıdır. Ayrıca mevcut ürünler üzerinde de arızaların görülebileceği unutulmamalıdır. Önemli konular mutlaka birden fazla cihaza yedeklenmelidir.

Merkür retrosu olumsuzluklar ve kargaşalara yol açabilmektedir.

  1. Seyahat konusu da bu dönem içerisinde sıkıntılı görünmektedir. Seyahat aksaklıkları olabileceği için mümkünse seyahatlerin bu dönemin haricindeki günlere ayarlanması önem arz etmektedir.
  2. Yeni kampanyalar ve reklam çalışmaları bu dönemde olumlu karşılanmayabilir.
  3. Karşılıklı diyalog ve anlaşmalar bu dönemde zorlaşacağı için tartışmalara girilmemesine özen gösterilmelidir.

Merkür retrosu etkileri

  • Bu dönemde acele karar verilmemeye dikkat edildiği için daha iyi teklif ve durumlarla karşılaşılabilmektedir.
  • Daha iyi iş anlaşmaları ve ikili ilişkiler ortaya çıkabilir.
  • Kayıp olan eşyalar bulunabilir.
  • Kafa dinleme dönemi de denebilir. Bu dönemde teklifleri değerlendirebilir, acele adım atmadığınız için hata payını da düşürmüş olursunuz.

Yazımızın Görme Engelliler için hazırlanmış sesli versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir