Mezuniyet Kısa Saç Modelleri

Mezuniyet Kısa Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

Her öğrenci mezuniyet ve kep atma töreninde güzel olmak ister. Her ne kadar şık bir elbise ve makyaj yapılsa da buna uygun saç modelinin bulunması gerçekten zordur, özellikle kısa saçlılar için. Bu yazımızda mezuniyet kısa saç modelleri içerisinde, en şık ve kullanışlı olanları sizler için seçtik. Sizde o günün en şıkı olmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Kısa Saçlar İçin Mezuniyet Saç Modelleri

Kısa saçlılar için, çeşitli saç modelleri mevcut. Özellikle 2018-2019 yılında, kısa saç stilleri oldukça popüler olacak. Kısa saçlar, hem şık hem de rahat olduğu için, artık kadınların gözdesi haline gelmeye başladı. Mezuniyet günü için, oldukça şık görünebileceğiniz modelleri aşağıda sıraladık.

Mezuniyet balosunda geçici saç spreyi kullanarak renkli saç modelini deneyebilirsiniz.

Mezuniyet balosunda geçici saç spreyi kullanarak renkli saç modelini deneyebilirsiniz.

Renkli saçlar: Renkli saç kullanımı, hem çok dikkat çektiği hem de kombini zor olduğundan pek tercih edilen bir model değildir. Ancak modanın değişmesiyle birlikte, bu algıda yavaş yavaş etkisini kaybediyor. Sizde baloda dikkat çekmek isteyenlerdenseniz, renkli saç modelini deneyebilirsiniz. Risk almak istemeyenler için tavsiyemiz geçici saç spreyi kullanmaları yönünde.

Pixie kesim: Bu model, mezuniyet kısa saç modelleri içerisinde her renkle giden bir tarzdır. Ayrıca kep atma töreni için de oldukça kullanışlıdır. Kısa saç kullanmayı sevenler o gün, askılı ya da sırt dekolteli kıyafetlerle bu saç stilini tercih edebilirler.

Saçların katlı kesim modellerde yandan ayrılarak kullanılması, sıradan görünüşü ortadan kaldırmaktadır.

Saçların katlı kesim modellerde yandan ayrılarak kullanılması, sıradan görünüşü ortadan kaldırmaktadır.

Saçlarını yandan ayır:  Saçları ortadan ayırmak yerine sol ya da sağ kısımdan ayırmak, hem kişiye yeni bir hava hem de şıklık katmaktadır. Saçların katlı kesim modellerde yandan ayrılarak kullanılması, sıradan görünüşü ortadan kaldırmaktadır. İnce telli saçlı kişiler, saç şekillendirici kullanabilirler.

Yarım örgü: Helenistik kıyafetlerle hoş bir uyumu olan yarım örgü saç modelleri, balo gününde doğal bir şıklık yakalamak isteyenler için harika bir fikir. Yarım örgü modeli hem dalgalı hem de düz saç modelleriyle birlikte kullanılabilmektedir. Mezuniyet kısa saç modelleri ile isteğe bağlı olarak, sim ya da saç tokası gibi aksesuarlarda kullanılabilir.

Hacimli dalgalarda önemli olan, dalgaların doğal görünmesini sağlamaktadır.

Hacimli dalgalarda önemli olan, dalgaların doğal görünmesini sağlamaktadır.

Hacimli dalgalar: Kısa saç modelleri bayan stillerinden ince telli saç tipleri için hacimli dalgalar, saça hava katan modellerden biridir. Hacimli dalgalarda önemli olan, dalgaların doğal görünmesini sağlamaktadır. Bunun için saça dalga verdikten sonra, dalgalar ellerle hafifçe dağıtılmaktadır. Sonrasında, sabitlemek için saç şekillendirici kullanılabilir.

Mezuniyet Kısa Saç Modelleri Devamı…

Islak saç modeli: Islak saç modelleri hem simli hem de düz ince uzun elbiselerle oldukça giden saç stilidir. Özellikle kısa saç modelleri için ıslak saç görünümü, elbette dikkatleri üzerine toplayacaktır. Bu modelin uygulanması için, saçlar geriye doğru taranıp, saç şekillendirici ile sabitlenmektedir.

Vintage fönlü saçlar: Eski tarz giyinme modasını seven kişiler, mezuniyet için vintage fönlü saçlar tercih etmeliler. Böylece o gün kendi tarzlarını yansıttıkları için, doğal bir şıklık yakalayabilecekler hem de gün boyu saçlarının bozulması hakkında endişe etmeyecekler.

Örgülü taç modelinde, örgü biraz daha esnek uygulanmalıdır.

Örgülü taç modelinde, örgü biraz daha esnek uygulanmalıdır.

Örgülü taç: Dalgalı ve düz kısa saç modellerinde, örgüden taç yapmak orijinal bir fikirdir. Ancak örgünün çok sıkı şekilde yapılması, saçın yapışık görünmesine neden olacağı için, örgü biraz daha esnek uygulanmalıdır.

Işıltılı saçlar: Mezuniyet balosu ve kep töreni için saçını,makyajını ve aksesuarlarını hazırlayanlara bir öneri daha vermek istiyoruz. Kıyafetinizin ve saçınızın çok sade olduğunu düşünüyorsanız, biraz ışıltı katmak için sim kullanabilirsiniz. Sim saç dibine döküldükten sonra, sabit durması için saç şekillendirici sıkılmaktadır. İşte hazırsınız.

Mezuniyet kısa saç modelleri hakkında hala karar veremeyenler konusunda uzman saç stilistine danışarak, en uygun saç modelini bulabilirler. Mezuniyet günü uzun saç kullanmak isteyenler, mezuniyet uzun saç modelleri konulu yazımıza bakabilirler.

[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion style=”modern” color=”white” c_align=”center” active_section=”1″ no_fill=”true” collapsible_all=”true”][vc_tta_section title=”Kaynaklar” tab_id=”1542797965754-79e45b47-abcc”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

  • www.elle.com.tr

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir