mezuniyet saç modelleri

Mezuniyet Uzun Saç Modelleri Nelerdir Ve Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her öğrencinin en büyük hayali mezun olup, kep atma töreni ve baloya katılmaktadır. Bu en özel günde de haliyle saç, makyaj ve kıyafet konusu kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yazımızda, mezuniyet uzun saç modelleri arasından en şık tarzları sizler için derledik.

Uzun Saçlar İçin Mezuniyet Saç Modelleri Nelerdir?

Kep atma töreni ve baloda uzun saç kullanmak isteyenler için, elbette bir çok seçenek mevcut. Ancak o gün, özellikle hareketli geçeceğinden, uzun zaman şıklığı korumayı da düşünmek gerekiyor. Bu nedenle, hemen bozulmayacak saç modelleri bayan üzerinde düşünülmesi, kişinin gün boyu rahat etmesini sağlayacaktır. Aşağıda kullanışlı saç modellerini sıraladık;

 1. Bohem saç modeli
 2. Fransız topuzu
 3. Düşük at kuyruğu
 4. Düşük at kuyruğu
 5. Su dalgası
 6. Doğal atkuyruğu
 7. Ensede topuz:
 8. Dağınık topuz:
 9. Dalgalı at kuyruğu
 10. Sahte bob modeli

Uzun Saçlar İçin Mezuniyet Saç Modelleri Nasıl Uygulanır?

Mezuniyet günü geldiğinde, uzun saç kullanmak isteyenler için oldukça çok model mevcut. Ancak kullanım açısından rahat olmak ve ilginin üzerinde olmasını isteyenler için modellerin nasıl uygulandığı hakkında bilgiler verdik.

Bohem saç modeli: Bu saç modelinde, dalgalara doğal görünüm sağlamak oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle öncelikle, saçlara maşa yapılır. Ardından, saç şekillendirici ile dalgaların doğal görünmesi sağlanır. Bohem saç modelinde, saça çiçek ya da aksesuar takılabilir.

Topuz modelleri içerisinde çok şık duran bir modeldir.

Topuz modelleri içerisinde çok şık duran bir modeldir.

Fransız topuzu: Topuz modelleri içerisinde çok şık duran bir modeldir. Özellikle klasik tarzda kıyafet seçecekler, bu modeli tercih etmeliler. Uygulaması biraz uğraştırıcı olduğu için, kuaföre gidilerek uzman ellere yaptırılabilir. Ancak evde uygulamak isteyenler için, bu modelde topuz süngeri kullanılmadığını hatırlatalım.

Düşük at kuyruğu: Mezuniyet saç modelleri içerisinden, düşük at kuyruğu tarzı özellikle kep töreninde tercih edilen bir tarzdır. Bu sayede, saçlar bozulmadan kep kolaylıkla saça tutturulmaktadır. Her tarz elbise ile çok rahat kullanılabilir.

Mezuniyet Uzun Saç Modelleri Devamı…

Su dalgası: Hem şık hem de helenistik tarzda kıyafet seçecekler, özellikle su dalgası modelini tercih edebilirler. Ancak uygulama sırasında yapılacak olan dalgaların doğal görünmesi için, kulak hizasından başlanması gerekiyor. Ardından saça hacim vermek için, saç spreyi kullanılmaktadır.

Doğal atkuyruğu: Bu saç modelinde, yapılan at kuyruğu enseden toplanmaktadır. Böylece mezunlar, o gün hem şık hem de çok rahat olmaktadır.

Enseden topuz modeline en yakışan kıyafet, sırt dekolteli ya da ince askılı modellerdir.

Enseden topuz modeline en yakışan kıyafet, sırt dekolteli ya da ince askılı modellerdir.

Ensede topuz:  Enseden topuz modeline en yakışan kıyafet, sırt dekolteli ya da ince askılı modellerdir. Topuz yapılmadan evvel, saçlara fön çekilir. Sonrasında, saçlar tepeden sıkı sıkı toplanır. Saç süngeri çevresi at kuyruğu ile sarılmaktadır. Bu esnada tutturma işlemi tel toka ile yapılır. Saçın kabarmaması için, sprey uygulanmaktadır.

Dağınık topuz:  Mezuniyet uzun saç modelleri içerisinden dağınık at kuyruğu tarzı, özellikle kep töreninde tercih edilmektedir. Böylece, hem doğal bir şıklık elde edilirken hem de rahat bir gün geçirilmektedir.

Bu modelde saç, tel toka ya da lastik toka ile sabitlenmez.

Bu modelde saç, tel toka ya da lastik toka ile sabitlenmez.

Dalgalı at kuyruğu:  Bu modelde saç, tel toka ya da lastik toka ile sabitlenmez. Saçı tutturmak için, saçtan bir tutam alınarak, at kuyruğu sabitlenmektedir. Uzun saç modelleri içerisinde oldukça popüler bir tarzdır.

Sahte bob modeli:  Bu model sayesinde, saçların yalnızca 1 gün için kesilmesine gerek görülmemektedir. Saçlara maşa yapıldıktan sonra, doğal su dalgaları elde edilmektedir. Ardından saç uzunluğu çenede olacak şekilde toplanır. Sonra saçların içerisine tel toka ile tutturulur.

Mezuniyet gününde hem rahat hem de şık hissetmek için, daha çok doğal saç modellerinin tercih edilmesi gerekiyor. Saçların farklı olmasını isteyenler çiçek, aksesuar ve renkli saç spreyleri de kullanabilirler.

[vc_row][vc_column][vc_tta_accordion style=”modern” color=”white” c_align=”center” active_section=”1″ no_fill=”true” collapsible_all=”true”][vc_tta_section title=”Kaynaklar” tab_id=”1542797965754-79e45b47-abcc”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

 • www.elle.com.tr

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir