Rezil Robbie

Rezil Robbie – Stefan Robbie Rotten Kimdir?

Çocukların ilgiyle izlediği Tembel Kasaba isimli çizgi dizinin kötü karakterini canlandıran Stefán Karl Stefánsson, 21 Ağustos 2018 tarihinde vefat etti. Stefánsson, uzun zamandır mücadelesini verdiği kanser hastalığından  komplikasyonlar nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Oyuncu, Rezil Robbie adıyla bilinen çizgi dizide oynuyor ve 2 senedir de kanser tedavisi alıyordu.

Yaklaşık 7 sene önce Türkiye’de yayınlanmaya başlayan ve adının “Tembel Kasaba” olduğu dizide rol alan Rezil Robbie vefat etti. Karaktere can veren oyuncu Stefán Karl Stefánsson kanser hastalığına yenik düştü. Rezil Robbie, çocukların hem kendisinden nefret ettiği bir karakterken aynı zamanda çok sevilen bir karakter olmayı başarmıştı.

Rezil Robbie - Stefán Karl Stefánsson,

Rezil Robbie karakteri -Stefán Karl Stefánsson,

Çizgi dizide, şehrin en ama en tembel insanını oynayan Stefán , rakibi olan Sportaküs karakterini her zaman alt etmeye uğraşan fakat başarılı olamayan biriydi.

Stefán Karl  Stefánsson kimdir?

İzlandalı olan aktör 1977 yılında doğmuştur. Oyuncu, kariyerine sinema ve tiyatro alanında çalışarak geçti.

Stefansson, 2004’ten 2014 yılına kadar olan çocuk şovu üzerindeki rolüyle tanınıyordu.

2008-2015 yılları arasında ABD’de Grinch Noel’i oynadı.

Stefán Karl Stefánsson,

Rezil Robbie – Stefán Karl Stefánsson,

Rezil Robbie karakterinin hastalığı

İlk olarak 2016 yılında pankreas kanser teşhisi kondu, ancak ameliyatla çıkarıldığını söyledi.

Stefán Karl Stefánsson’a iki yıl evvel kanser teşhisi kondu. Ardından vakit kaybedilmeden ameliyat edilen Karl’ın tamamen eski sağlığına kavuştuğu söylenmişti. Ancak içerisinde bulunduğumuz 2018 yılının başlarında ise kanser hastalığı geri geldi. 10 sene boyunca Tembel Kasaba dizisinde rol alan ünlü oyuncunun vefatına ilişkin haber bugün geldi.

Eşi Steinunn Ólína, kocasının hastalığı hakkında kanserin 4. evrede olduğunu ve bu aşamada bütün yolların denendiğini açıklamıştır: Açıklamasının devamında geleneksel tedaviler ve geleneksel olmayan tedavilerden artık umut beklenemeyeceğini ifade etmiştir. 
Stefán Karl Stefánsson,

Rezil Robbie -Stefán Karl Stefánsson,

10 Mart 2018 tarihinde Stefánsson’un cerrahi yöntemle çıkarılamayacak yeni metastazlar teşhisi konulduğu ortaya çıkmıştır.
Eşi Steinunn Ólína,  geçtiğimiz Cuma günü, Kopenhag’a yapılan bir yolculuktan sonra, “Stefán’da ameliyatla ortadan kaldırılamayacak yeni metastazlar olduğunu teyit ettik. Uzun zamandan beri bu günün geleceğini bilmeme rağmen zor bir dönüm noktası. Bunun için bir çare yok, şimdi hayatını uzatmaya çalışmak için kemoterapiye gitmesi gerekecek ve bunun da hayatını uzatacağını umuyoruz”. şeklinde demeç vermiştir.
21 Ağustos 2018 tarihinde ailenin sözcüsü, Stefánsson’ın mücadele ettiği hastalık kaynaklı ortaya çıkan komplikasyon nedeniyle vefat ettiğini bildirmiştir. Değerli aktör 43 yaşındayken hayata gözlerini kapatmıştır.
Yazımızın Görme Engelliler için hazırlanmış sesli versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir