saturn-retro

Satürn Retrosu Nedir? Burçlara Etkileri Nelerdir?

18 Nisan 2018 tarihinde hayatımıza giren Satürn Retrosu nihayet 6 Eylül 2018 tarihi itibariyle sonlandı.

Satürn Retrosu Nedir?

18 Nisan tarihinde başlamış olan Satürn gezegeninin dönüş hareketindeki yavaşlama yani Satürn Retrosu 6 Eylül itibariyle son buldu.

Retro süresince insanlar geçmişe dönüp yaptıkları ya da kendilerine yapılan hataları görebilir. Kendi yaptıkları hataları ise telafi etmek için harekete geçebilir. Satürn retrosu içerisinde yeni işlere adım atmak, sıfırdan ev almak, yeni bir düzen oluşturmak tavsiye edilmez. Retro süresince önceden başlanmış olan süreçlere kanalize olmak ve geliştirmek ise maksimum yarar sağlar.

Satürn gezegeni özellikleri

Satürn gezegeninin eski zamanlardaki adına Zühal  denir. Güneş Sistemi’ne yakınlık sıralamasında 6. sıradadır. Zühal Arapça kökenlidir. Satürn’ün Türkçesi manası Sekendiz‘dir. Boyut olarak karşılaştırıldığında Jüpiter’in ardından 2. sırada gelmektedir. Adını Yunan mitolojisinde yer alan Kronos’tan alır. Satürn, çıplak gözle gözlenebilen 5 gezegenden biridir. Çıplak gözle bakılabilen diğer 4 gezegen ise Merkür, Venüs, Mars ve Jüpiter’dir. Satürn gezegeninin büyük bir bölümü hidrojen gazı ve helyum gazından meydana gelmiştir. Dolayısıyla gaz devleri kategorisinde yer alır.

Satürn gezegeni bulunduğu yörünge içerisinde oldukça yavaş hareket ettiğinden ötürü, aynı takım yıldızında 2 seneden daha fazla kalabilmektedir. Çok sayıda uydusu olan Satürn gezegeni orta boy teleskopla rahat bir şekilde ayırt edilebilmektedir. Bu uydulardan yalnızca Titan ve Rhea uyduları orta boyutlu bir teleskopla seçilebilir.

satürn retrosu

Satürn gezegeni, 7 Eylül itibariyle normal dönüş hızına geri döndü.

Etkilenen Burçlar

Gezegenlerin hareketlerinde meydana gelen değişimler burçlar üzerinde doğrudan etkisel değişiklikler göstermektedir. Bu retro dönemlerinde hangi burç içerisine dahil olunuyorsa eğer mutlaka hayat planlamasının o yönde yapılmasına dikkat edilmelidir. Satürn retrosu durumundan burçların etkileniş ve dikkat etmesi gereken noktalar;

KOÇ: Kariyer noktasında ne yapacağınızı kestiremiyor, mevcut işinizden kurtulayım diyorsanız; Satürn retrosu bu burçlar için çözüm sağlayacak.

BOĞA: Hayatını, inançlarını ve beklentileri sorgulayacağınız bir zaman dilimi içerisine giriliyor. İnanılan ve çok değerli olan konularda fikir değişiklikler yaşayabilirsiniz. Bu durumda meydana gelebilecek duygusal yıkımlar doğru karşılanmalıdır.

AKREP: İletişim açısından tamamen bir kara kutu olacaksınız. Ağzınızdan  laf alması çok meşakkatli olabilir. Fakat konuşmama süreciniz yanlış anlaşılabilir.

İKİZLER: Maddi bakımdan kemerleri sıkmanız  Satürn retrosu süresince gerekli olacak. Zorunda olmadıkça borca girmek ya da borç vermemek gerekiyor.

KOVA:  Satürn retrosu bilinçaltına inmeyi; sorun ve korkularla yüzleşmeyi sağlıyor.

TERAZİ: Hane içerisinde eski mevzular yeniden gündeme gelecek. Herkesin huzuru için gerçeklerle yüzleşmek, oturup problemleri konuşmak ve bunları sonuca kavuşturmak çok önemli.

BALIK: Arkadaşlıklar üzerinde etkili ve köklü değişimler gerçekleştirilecek. Bu retro hayatınızdaki insanların değerlerini anlamanız açısından çok önemli bir retrodur.

saturn-retro

Her retroda olduğu gibi bu retro da burçlar üzerinde olumlu olumsuz etkiler gösterecektir.

YAY: Maddi bakımdan işler çok daha yavaşlayabilir; ödemeler ve de maaşlarda ufak tefek gecikmeler görülebilir. Bu dönem içerisinde aşırı bonkörlük çok mantıklı olmaz, bundan dolayı herhangi bir probleme karşı B planı hazırlamak adına birikiminiz bulundurmak önemli olacaktır.

YENGEÇ:  Satürn retrosu, ilişkiler açısından oturup her şeyi  detaylı bir biçimde baştan sorgulama vakti olarak görülmektedir.

OĞLAK: Satürn retrosu hayatını adeta forma sokmaya hazırlanıyor. Öncelikle beslenme ve sağlık açısından retro bütün desteğini veriyor.

ASLAN: Sağlığınıza fazla özen göstermeniz bu retro için gerekli. Retroda bedeniniz çok daha fazla hassaslaşabilir ve eski sağlık sorunları yeniden gündeme gelebilir.

BAŞAK: Duygusal bakımdan çok daha dikkatli olacaksınız. Özellikle geçmişte problemli ilişkiler yaşayanlar yeniden yaşamamak için ağırdan alabilir. Kimseye güvenmediğiniz bir dönem bu dönem.

Yakın zamanda sona eren Merkür retrosu hakkında detaylı bilgiye “Merkür Retrosu Nedir? Burçlar Etkileri Nelerdir?” başlıklı yazımızdan okuyabilir ya da seslendirilmiş halini buradan dinleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir