trashtag challange

Trashtag Challenge Nedir? Trashtag Challenge Nasıl Yapılır?

Uzun zamandır sosyal medyada yer alan akımlar içerisinde açık ara en iyi akım Trashtag Challenge diyebilirim. Çok sayıda sosyal medya uygulamasında kısa sürede popüler olan Trashtag Challenge hakkında bütün detaylar..

Trashtag Challenge Nedir?

Çöplerle dolu olup temizlenmek için uygun olan bir alanın ilk halinin fotoğraflandıktan sonra temizlenip, temiz ve düzenli halinin fotoğraflandığı ve bu fotoğrafların sosyal medya üzerinden paylaşıldığı oldukça yararlı bir akımdır. Akım görüldüğü üzere oldukça basit ve etkili. Amaç yalnızca çöplerle dolu olan bir alanı çöplerden arındırmak.

Byron Roman ve ortaya çıkarttığı trashtag challange

Byron Roman ve ortaya çıkarttığı trashtag challange

Trashtag Challenge Nasıl Ortaya Çıktı?

Hızla yayılan bu akım, Byron Roman adındaki bir sosyal medya kullanıcısının mevcut olan çöp dolu bir alanın ilk durumunu ve temizlendikten sonraki durumunu içeren fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşmasıyla ortaya çıktı. Ardından çok kısa bir süre içerisinde viral oldu.

"<yoastmark

Çöp Toplama Akımına Kimler Katılabilir?

Bu akıma isteyen herkes katılabilir. Bir alanı mevcut çöplerden temizlemek ve kullanılabilir bir hale getirmek için illaki bu akıma katılmaya da gerek yok. Ancak farkındalık yaratması açısından insanların bir çoğu bu akıma ait fotoğraflarını sosyal medya platformları üzerinden paylaşmayı seçiyor. Birçok akıma göre bu akım oldukça masum ve işe yarar.

Çöp Toplama Akımında Hangi Alanlar Temizlenebilir?

Trashtag Challange akımında temizlenebilecek olan alanlar; çöplüğe dönmüş olan parklar, bahçeler, plajlar, doğal alanlar temizlenmek için uygundur.

"<yoastmark

Trashtag Challenge Akımı Nasıl Yapılır?

Akım için yapılması gereken şeyler oldukça basit. Ancak birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle temizlenecek olan alanın kişisel mülk olmaması ve paylaşımda kimsenin kişisel haklarına müdahale edilmemesi gerekiyor. Yani komşunuzun bahçesi çöplerle doluysa oradaki çöpleri izinsiz bir şekilde temizleyip bunu sosyal medya üzerinden paylaşamazsınız. Bu nedenle temizlenmesi gereken alanların mutlaka kişi ve kurumların mevcut durumlarına karşı müdahale olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun haricinde ilk olarak temizlenecek alanın ilk hali fotoğraflıyorsunuz. Sonrasında alandaki çöpleri kategori halinde ayrıştırarak topluyorsunuz. Son olarak temizlenmiş hali fotoğraflayarak bu fotoğrafları ilk ve son hali şeklinde sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşıyorsunuz.

Bu akıma ister tek başınıza isterseniz de arkadaş grubunuzla katılabilirsiniz. Amaç dünyanın hızla kirlenmesine bir dur demek.

Canınız sıkılıyor ve iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla bu akıma katılabilirsiniz. Bu tip etkinlikler aynı zamanda sosyal fobinin iyileşmesine yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir